تعادل در رابطه عاطفی

0

هر رابطه عاطفی وقتی آغاز میشود اگر اوضاع و شرایط خوبی داشته باشد و افراد تا حدی به یکدیگر شبیه باشند، سبب ایجاد احساس علاقه بین دو نفر میشود و این علاقه میتواند تداوم در رابطه عاطفی را بیشتر کند اما همین علاقه میتواند دردسر ساز شود و افراد نتوانند این ارتباط را به لحاظ روانی برای خود تحلیل کنند. در این موارد ممکن است دچار ذوب شدگی شوند و تمامیت فردی شان را از دست بدهند.

ذوب شدگی در یک رابطه به چه معنا است؟

گاهی اوقات افراد قبل از ورود به یک رابطه عاطفی، چنان این موضوع را برای خودشان در الویت قرار می دهند که باور دارند اگر این اتفاق بیفتد خوشحال خواهند بود و در غیر این صورت احساس خوشحالی نخواهند داشت. در این شرایط زمانیکه در یک رابطه عاطفی قرار می گیرند. این رابطه عاطفی میتواند به تنها هدف و دلیل آنها شود.

فرد در این شرایط به اشتباه در رابطه عاطفی شروع به ذوب شدن میکند و تمامی ابعاد زندگی خود را در رابطه جستجو می کند و این تفکر برای او ایجاد میشود که بدون طرف مقابل نمیتواند به زندگی خود ادامه دهد.

آنچه باید در اینجا به آن توجه داشته باشید این است که روابطی که در آن ذوب شدگی رخ میدهد، پایدار نیستند و به عشق پایدار نیز تبدیل نخواهند شد. عشق پایدار و طولانی زمانی ایجاد میشود که افراد بیاموزند به هویت فردی شان به اندازه هویت رابطه ای شان اهمیت دهند و بتوانند بصورت فردی نیز ابعاد زندگی شان را توسعه دهند.

در این شرایط افراد در زمانهایی که از یکدیگر دور هستند به خود اجازه میدهند برای یکدیگر احساس دلتنگی داشته باشند و بتوانند عاطفه و علاقه بیشتری نسبت به یکدیگر را احساس کنند.

برای ایجاد یک رابطه متعادل باید بتوانید بین فاصله ها و نزدیکی به طرف مقابل تعادلی ایجاد کنید که به همان اندازه که به یکدیگر علاقه دارید و در کنار یکدیگر هستید، به ابعاد فردی نیز توجه داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.