رابطه جنسی میتواند رابطه عاطفی را خراب کند؟

0

در مقاله قبلی تلاش کردیم، علل خراب شدن یک رابطه جنسی را توضیح دهیم و اینکه به چه روشی میتوانید از رابطه زناشویی در راستای بهبود یا خراب کردن رابطه اصلی استفاده کنید. در این مقاله نیز تلاش میکنیم در همین راستا مطالبی را بیان کنیم.

1- یکی از راههایی که میتوانید از طریق آن رابطه عاطفی و جنسی تان را خراب کنید، این است که در یک رابطه زناشویی پیش نوازی نداشته باشید و مستقیم بریم سر اصل مطلب.

بعضی از افراد باور دارند که پیش نوازی در رابطه جنسی اتلاف وقت هست و برای اینکه یک رابطه جنسی برقرار بشود نیازی نیست که فرد زمان و انرژی صرف کند، همینکه کار اصلی را انجام دهد، کافی است. اما لطفا کمی دقت کنید، شما انسان هستید و فارغ از رابطه نیاز به نوازش یکدیگر دارید و باید بتوانید به یکدیگر احساس را منتقل کنید. در صورتی که ارتباطی بدون نوازش اولیه انجام شود در همسر شما احساس دوست نداشته شدن، ایجاد میکند.

2- برای رابطه جنسی خودتان را آماده نکنید.

بعضی از افراد فکر میکنند نیازی نیست محیط و خودشان را برای این ارتباط آماده کنند و حتی از درآوردن لباس هم اجتناب میکنند و فکر می کنند این صرفا زمانبر است اما به یاد داشته باشید رابطه شما بخش مهمی را در خود دارد به نام ارتباط بینایی و اگر شما نتوانید این ارتباط چشمی را به خوبی برقرار کنید، رابطه کاملی ایجاد نکرده اید.

3- در رابطه و بعد از آن از عملکرد جنسی اش انتقاد کنید.

گاهی اوقات افراد فکر میکنند اگر به یکدیگر تذکر ندهند، رابطه خوبی ایجاد نمیشود و رابطه به آن سطح ایده آلی که آنها دوست دارند نمیرسد و از این رو در زمان ایجاد ارتباط تلاش میکنند با استفاده از انتقاد رابطه را به سمت خوب پیش ببرند که قطعا این روش نتیجه عکس خواهد داشت. برای ایجاد یک ارتباط خوب به جای تمرکز بر نقاط منفی، به نکات مثبت توجه داشته باشید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.