رابطه عاطفی در حال انفجار (4)

0

خانواده ها شاید در نگاه اول تاثیر چندانی بر روی رابطه نداشته باشند اما کمی که از رابطه میگذرد افراد تاثیرات آنها را در یک رابطه عاطفی متوجه خواهند شد بخصوص اگر این افراد زهر آگین نیز باشند.

گاهی اوقات فردی ازدواج میکند اما رابطه او تنها یک رابطه دو نفره نیست و او یک رابطه عاطفی چندوجهی را آغاز میکند و به عبارتی اعضا خانواده او در رابطه باقی میمانند. به عنوان مثال مادر همسرتان چسبندگی خود را تمام نمیکند و دائما با همسر شما برای حل مسائلش در ارتباط است و همسرتان زمان زیادی را صرف رسیدگی به مشکلات او میکند.

در این شرایط هنوز رابطه شما به سمت انفجار نمیرود. مگر آنکه همسر شما تصمیم گرفته باشد در مورد این رفتار واکنشی نشان ندهد. به عبارتی از دیدگاه او رفتار خانواده اش طبیعی باشد و شما را در این مسیر حمایت نکند.

اگر همسر یا نامزد شما موضع خود را در برابر یک یا هر دو والدین خود مشخص کرده است و احساسات خود را با آنها در میان گذاشته است و حد و مرز مشخصی درباره اینکه چه رفتاری را تحمل کرده و چه رفتاری را تحمل نخواهد کرد، قرار داده است، صرف نظر از اینکه فامیل او تا چه حد نیز بخواند بین شما اختلاف بیاندازند، هرگز نخواهند توانست به شما و رابطه تان آسیبی برسانند.

این نوع از رابطه زمانی به انفجار نزدیک میشود که همسر یا نامزد شما اعتراض شما را قبول نداشته باشد و به آنها رسیدگی نکرده و از ایستادن در مقابل والدین خود امتناع کند.

آنچه در این گونه رابطه ها باید مورد توجه قرار دهید، این است که حتما تلاش کنید تا قبل از جدی شدن رابطه این موارد را شناسایی کنید. البته مواردی وجود دارد که ممکن است این شناسایی به تعویق بیفتد.

ممکن است همسر یا نامزد شما در رابطه عاطفی تان، سعی کند شما مدتها وارد خانواده نشوید و این ارتباط به تعویق بیفتد.

ممکن است خانواده اش را بهتر از آنچه که هست نشان دهد.

باید توجه داشته باشید که ایجاد مرز بعد از ازدواج از طرف هر دو نفر لازم است و باید انجام شود.

باید هر دو نفر بزرگ شوند و بالغانه با موضوع ارتباط برقرار کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.