رفتارهای بعد از ازدواج چه فرقی با قبل از ازدواج دارند؟

0

تا به حال عکس های قدیمی تان را نگاه کرده اید؟ لباس هایی که پوشیده بودید را مجدد میپوشید یا فقط به آنها لبخند میزنید؟ ازدواج مرحله مهمی از زندگی است و رفتارهای بعد از ازدواج قطعا باید متفاوت از قبل از ازدواج باشند. همانطور که شما حاضر نیستید لباسهای چند سال پیش تان را بپوشید، اینجا هم باید بیاموزید که ازدواج یک مرحله است و قطعا رفتارهای قبل از آن برای بعد از آن مناسب نیستند. در این مقاله تلاش داریم به این موضوع اشاره کنیم.

ابتدا به این موضوع توجه داشته باشیم که این تغییر به نفع شما است و زیرا سبب رشد شما خواهد شد. این تغییر در رابطه و رفتار شما بخشی از فرایند رشد شما است.

1- انعطاف پذیری

اولین قدمی که در یک رابطه ازدواجی باید بردارید، تلاش شما برای رسیدن به انعطاف پذیری است. تحقیقاتی زیادی نشان داده اند که افرادی که ازدواج پایدارتری دارند، بعد از چند سال نمره انعطاف پذیری بالاتری را دریافت میکنند.

 

مشکلات بعد از ازدواج ,آموزش های بعد از ازدواج , دانستنیهای بعد از ازدواج2- استقلال فکری

شاید بتوان گفت استقلال فکری برای شروع یک ازدواج ضروری است اما از مزیت های ازدواج آن است که افراد باید بدانند بعد از ازدواج به استقلال فکری زیادی نیاز دارند.

3- روابط با دوستان

بخش مهمی از زمان هر فرد قبل از ازدواج با دوستان میگذرد. اما آنچه بعد از ازدواج باید به آن توجه جدی داشته باشند، مدیریت این روابط است زیرا به راحتی میتوانند به رابطه اصلی آسیب بزنند. روانشناسان پیشنهاد میکنند بیشتر روابط تان را با دوستان متاهل خود نگه دارید تا بتوانید زمان اختصاص داده را مدیریت کنید.

4-روابط با جنس مخالف

هر فردی در محیط کار و اجتماع و …روابطی را با جنس مخالف برقرار میکند که باید بیاموزد این روابط را بعد ازدواج به روش صحیحی مدیریت کند.

5- شبکه های اجتماعی

حضور در شبکه های اجتماعی این روزها بخش مهمی از زندگی هر فردی را تشکیل میدهد اما باید به خاطر داشته باشید، این رفتار باید قبل و بعد ازدواج متفاوت باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.