ساخت رابطه بعد از خیانت

0

یکی از دردناکترین اتفاقاتی که ممکن است برای یک فرد در یک رابطه زناشویی رخ دهد، بحث خیانت است. اینکه یکی از طرفین متوجه شود که فرد مقابل او در زندگی زناشویی دچار خیانت شده است. در این شرایط زندگی زناشویی وارد فاز بحرانی میشود و ممکن است به راحتی از بین برود. فردی که مورد خیانت قرار گرفته است، در این شرایط ابتدا باید بتواند بحران را طی کند و سپس به تصمیم جدی برسد. مقاله زیر به مواردی می پردازد که فردی مورد خیانت قرار گرفته، تصمیم گرفته است، رابطه خود را حفظ کند.

به این نکته توجه داشته باشید که نگهداشت و ساخت مجدد رابطه موضوعی است که ممکن است طرفین قادر به انجام آن نباشند و متن زیر صرفا در مورد افرادی است که تصمیم گرفته اند این ساخت مجدد را انجام دهند.

راهکارهای ساخت مجدد رابطه بعد از خیانت

1- گام اول در این شرایط ایجاد امنیت است.

طرفین این رابطه بخصوص فردی که خیانت را انجام داده است باید تمام تلاش خود را به کار گیرد تا در طرف مقابل احساس امنیت ایجاد کند. او باید به فرد این احساس را بدهد که حتی با وجود اشتباهی که انجام داده است، در تلاش است که امنیت را به رابطه برگرداند.

2- توجه به آشفتگی ها و نگرانی ها

به خاطر داشته باشید، اغلب افرادی که خیانت را انجام داده اند تمایل دارند تا طرف مقابلشان این موضوع را ببخشد و به راحتی فراموش کند. به خاطر داشته باشید این بخشش به راحتی رخ نخواهد داد و شما به عنوان فردی که خیانت را انجام داده است باید بپذیرید ضربه روانی که به ایشان خورده است بسیار سخت است و فشار روانی زیادی به ایشان وارد کرده است. باید بتوانید برای مدتی تنشی را که ایجاد کرده اید تحمل کنید.

3- احساسات خود را بیان کنید

اگر شما فردی هستید که مورد خیانت قرار گرفته است، تلاش نکنید که موضوع را فراموش کنید و سر خودتان را به موضوع جانبی گرم کنید. این اتفاقی است که برای شما رخ داده است و روان شما بسیار درگیر این موضوع است. با بیرون رفتن و خوابیدن و سیگار کشیدن و … مسئله حل نمیشود و بعد دوباره برگشت خواهد داشت. پس به روان خود فرصت بازیابی بدهید و اصرار نکنید که موضوع را به سرعت فراموش کنید. بیان احساسات خودتان کمک می کند تا کمی حال روانی تان بهتر شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.