فرد مناسب ازدواج (نکات مهم )

0

یک ازدواج یک رابطه طولانی است و افرادیکه در این مسیر قرار میگیرند نیاز دارند تا با دقت بیشتری به این انتخاب توجه داشته باشند. برای افرادی که در حال حاضر با این موضوع روبرو هستند، توجه به سوالات زیر میتواند کمک کننده باشد:

1- آیا فرد برای من جذابیت دارد؟

شاید به نظر عموم مردم نباید در مورد ظاهر افراد قضاوت کرد اما آمار نشان میدهد آنچه سبب شروع یک رابطه بین دو نفر میشود جذابیتی است که برای یکدیگر دارد. این جذابیت نسبی است.

2- آیا شما با فرد مقابل تان در مورد مسائل مهم توافق دارید؟

موضوعات مهم الزاما رنگ و غذای مورد علافه فرد نیست بلکه مواردی مانند بچه دار شدن، شاغل بودن، شرایط مالی، مدیریت مالی، جشن ها، محل زندگی، رفت و آمدها جز موارد مهم به حساب می آیند. به خاطر داشته باشید اینها موضوعاتی نیست که بشود بعدا در مورد آنها توافق کرد، ابتدای رابطه باید در مورد آنها توافق داشته باشید.

3- رابطه با خانواده اصلی

هر فردی در خانواده ای بزرگ شده است و اینکه چگونه با آنها تعامل میکند، میتواند شاخص مناسبی برای تصمیم گیری شما باشد. به خاطر داشته باشید اگر فردی نمیتواند با خانواده خود تعامل کند، بعید است بتواند با شما هم تعاملی طولانی مدت و با کیفیت داشته باشد.

از طرفی رابطه شما با خانواده او نیز مهم است. اگر همین ابتدای رابطه فکر می کنید میتوانید فرد را از خانواده اش تفکیک کنید و تنها با او زندگی کنید و احساس خوبی داشته باشید، بدانید این تفکر اشتباهی است. اگر شما هم اکنون نمیتوانید خانواده همسرتان را تحمل کنید، این فرد برای ازدواج با شما مناسب نیست.

4- در زمان آشنایی به این موضوع توجه داشته باشید که او با مسائل چگونه برخورد میکند؟

اگر در حال حاضر به محض پدید آمدن مشکلی، تمام موضوعات تغییر میکند و او نمیتواند این موضوعات را مدیریت کند، این فرایند بعد از ازدواج نیز اینگونه خواهد بود. بدانید افرادیکه هنوز توانایی مدیریت هیجانی خود را ندارند و نمیتوانند مسائل را مدیریت و حل کنند برای ازدواج آمادگی لازم را ندارند. با احتیاط بیشتری بایدبا آنها وارد رابطه شوید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.