فرد مناسب ازدواج: ویژگی های شخصیتی

0

زندگی هر فردی دارای مراحل متفاوتی است که ورود به هر کدام میتواند ادامه مسیر زندگی او را متفاوت سازد. یکی از این مراحل، ازدواج است و انتخاب فرد مناسب برای ازدواج یکی از تصمیماتی است که در مسیر زندگی افراد قرار میگیرد.

برای این انتخاب میتوانید از قبل آماده شوید و تلاش کنید انتخاب بهتری داشته باشید. هر چند پیش بینی یک ازدواج کار راحتی نیست اما با بررسی بعضی از مسائل میتوان انتظار داشت ازدواج شما با درصد پیش بینی بالاتری به سمت موفقیت برود.

در این متن تلاش کرده ایم به چند مورد از این مسائل اشاره کنیم که با توجه به آنها میتوانید به شما کمک کند میزان آمادگی فرد برای ورود به رابطه را متوجه شوید.

1-اهمیت به رشد فردی

به این موضوع توجه داشته باشید که تعارض بخشی از فرایند هر رابطه است و هر زوجی در یک رابطه سالم در زمانی درگیر آن میشوند. اگر فردی که با شما در ارتباط است یا نامزد شما، تمایلی به رشد فردی نداشته باشد در صورتی که مشکلی پیش بیاید برای حل آن از خود تلاشی بروز نخواهد داد. یک فرد سالم و متعهد به رشد خود:

  • میداند که در مسیر رابطه باید بیاموزد و رشد کند.
  • تمایل دارد که شما را در مسیر رشد همراهی کند و برای این موضوع زمان و انرژی اختصاص میدهد.

 

2- آگاهی احساسی و هیجانی داشتن

زمانیکه شما وارد رابطه ای میشوید اولین گام این است که بدانید باید در روابط عاطفی خود با دیگری سهیم شوید. این سهیم شدن صرفا به معانی آن نیست که شما در موضوعات خانه و …با یکدیگر سهیم هستید شما باید بتوانید عواطف را به اشتراک بگذارید. برای این کار نامزد با فردی که با او در ارتباط هستید باید بتواند:

  • از هیجانات خود آگاه باشد
  • بتواند آنها را بصورت شفاف بیان کند.
  • از آنها درک مشخصی داشته باشد.
  • بداند به شما چه احساسی دارد و بتواند احساس خود را بروز دهد.

با داشتن این موارد میتواند موارد مهم دیگری که در مقالات بعدی در مورد فرد مناسب ازدواج است، را بررسی کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.