نکات مهم قبل از ازدواج (قسمت اول)

قبل از ازدواج به چه مسائلی باید توجه کنیم؟

0

نکات مهم قبل از ازدواج

یک نکته در مورد ازدواج حتما باید مورد توجه قرار بگیره و اون اینکه ازدواج با رابطه های دوستی قبل از ازدواج خیلی متفاوته و این موضوع را با خودتان تکرار کنید که ازدواج یک موضوعه و دوستی موضوع دیگری است. قبل از اینکه یک رابطه ای را به سمت ازدواج پیش ببرید موضوعات زیر را حتما مورد توجه قرار بدید و اگر این موضوعات اکی بودید و رابطه تون این موارد را داشت به ازدواج فکر کنید.

شباهت خانوادگی

اول از همه اینکه ازدواج، فقط رابطه شما دو نفر باهم نیست و خانواده ها به شدت درگیر این ماجرا میشوند، پس این باور را که خودش خوبه و بهم میخوره و بقیه مهم نیستند را برای یک ازدواج موفق بزارید کنار. یک رابطه ازدواجی باید شباهت خانوادگی وجود داشته باشه و تا حد ممکن در خانواده ها(پدر و مادر) فرد به شدت مخالفی وجود نداشته باشه. حدالامکان سعی کنید اگر مخالفتی هست، به او مخالفت توجه کنید و برای فرد مخالف زمان بگذارید و حرف هاش را گوش کنید. خیلی از مخالفت ها با همین گوش کردن حل میشوند زیرا والدین دوست دارند که احساس کنند در تصمیم گیری شما نقش داشته اند.

مسائل اعتقادی

 مسائل اعتقادی را حتما بررسی کنید. شاید شما مدتها با هم دوست بوده اید و میدونید که از این لحاظ بهم شبیه هستید اما واقعیت اینکه این مسائل به راحتی میتونه مسئله ساز بشه. اگر خانواده ها به لحاظ مذهبی باهم خیلی فرق داشته باشند، روابط بعدی خانواده ها کم کم از بین میره.

سن

سن فاکتور مهمی است. خیلی وقت ها به این مسئله توجه کمی میشه. این الزاما یک سال و دو سال نیست اما اغلب افرادیکه در دهه های مختلف به دنیا اومدن نقاط مشترک کمی دارند و این باعث میشه کم کم از هم دور بشوند. اختلاف سنی بالای ده سال موضوعی که بهتر هر دو نفر بهش توجه خاص داشته باشند. در زمان دوستی شاید اختلافها جذاب به نظر برسند اما اون چیزی که به رابطه ثبات میده شباهت ها است.

شباهت های سنتی

 شباهتهای سنتی مهم هستند و حتما بهشون توجه کنید، اینکه در خانواده هر یک از طرفین به سنت چقدر توجه میشه خیلی مهمه. یک خانواده دیدگاهش نسبت به سنتها تغییر کرده و به اونها ممکنه توجهی نداشته باشه اما خانواده دیگه، ممکنه بسیار به اصول سنتی توجه داشته باشه. این دو تا خانواده خوب یا بد ندارند. اما باهمدیگه هم تفاهم ندارند. پیش خودتون فکر نکنید چون شما بهم شبیه هستید مسائل را حل می کنید. نمیگم این بی تاثیره اما واقعا اگر بخواهید به رابطه جدی نگاه کنید، در زمان ازدواج خانواده ها خیلی نقش دارند و اصول سنتی نقش مهمی بازی می کنند.

برای خواندن ادامه این مقاله نکات مهم قبل از ازدواج (قسمت دوم ) را انتخاب کنید و شما با توجه به این نکات مهم قبل از ازدواج که می توانید از زندگی آسوده تر و لذت بخش تر پس از ازدواج برخوردار باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.