نکات مهم قبل از ازدواج (قسمت دوم)

چه مسائلی قبل از ازدواج تاثیرگذار است؟

0

نکات مهم قبل از ازدواج

در مقاله قسمت اول نکات مهم قبل از ازدواج  هم اشاره کردیم، ازدواج با روابط قبل از ازدواج متفاوت هست و باید با قوانین متفاوتی در موردش هم فکر کرد. این طرز فکر کردن به فرد کمک می کند تا ازدواج بهتری داشته باشد و آینده بهتری برای این رابطه پیش بینی کند. در این قسمت نکات مهم قبل از ازدواج را بررسی می کنیم.

تحصیلات

 ما هم مثل شما باور داریم که تحصیلات با سطح رفتار افراد رابطه ای ندارد اما به هرحال سطح تحصیلات افراد و خانواده شان سبب میشود تا افراد بحث ها و موضوعات متفاوتی را در خانواده شان بررسی کنند. به همین خاطر سطح تحصیلات در ازدواج مهم میشود و یکی از موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

درآمد و شرایط اقتصادی

سطح درآمدی و شرایط اقتصادی خانواده ها بسیار مهم است. نه به این معنا که شرایط مالی مهم است، مهم از این جهت که این دو خانواده باید شبیه همدیگر باشند. ما در مشاوره ازدواج یک پله اختلاف را می پذیریم اما وقتی اختلاف به چند طبقه میرسد یکی از هشدار دهنده های ازدواج ایجاد میشود و به راحتی میتواند در مسیر یک ازدواج تاثیرگذار باشد.

شباهت طرفین

افرادی که قبلا ازدواجی داشته اند، تجربیاتی دارند که افرادیکه ازدواجی نداشته اند، این تجربیات را ندارند، در این موضوع الزاما به دنبال شباهت دو نفر نیستیم اما به خاطر داشته باشید، افرادیکه در این حوزه شبیه یکدیگر باشند، درک بهتری از همدیگر دارند و بر اساس این درک رابطه بادوام تری را میسازند.

سلامت جسمانی

سلامت جسم و روان بسیار مهم است زیرا بطور مستقیم بر روند زندگی افراد در آینده تاثیرگذار است. شاید در سن 25-6 سالگی عارضه قلبی افراد بروز بیرونی نداشته باشد اما به خاطر داشته باشید این موضوع میتواند مدت زمان زیادی شما و همسرتان را درگیر کند. در زمان ازدواج اگر خودتان دچار بیماری هستید، آن را حتما با طرف مقابل تان در میان بگذارید و این را حق خود بدانید که مستقیما در مورد این موضوع پرس و جو کنید زیرا ندانستن این موضوع میتواند بر روند تصمیم گیری تان تاثیر مستقیم داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.