چند تمرین برای خودشناسی

0

مهمترین موضوعی که در زندگی هر فردی وجود دارد چیست؟ به نظرتان از شما مهمتر موضوعی در زندگی شما وجود دارد؟ در مقاله قبلی به سه تمرین برای خودشناسی اشاره کردیم. در این مقاله نیز به چند تمرین دیگر اشاره میکنیم.

1-در مقابل نقاط ضعف خود مسئولیت پذیر باشید.

هیچ فردی در دنیا کامل و بدون نقص نیست و هر فردی نقاط ضعفی دارد اما صرف دانستن نقطه ضعف تان نباید انتظار داشته باشید که مسئله حل شود. اما اگر بتوانید نقاط ضعف خودتات را بشناسید و برای آن برنامه اجرایی داشته باشید، میتوانید انتظار داشته باشید تا در آینده رشد کنید.

2- آنچه به خودتان میگویید، شخصیت شما را میسازد.

شما در طول روز مدتها با خودتان صحبت می کنید و این صحبت بخش مهمی از شخصیت شما را میسازند زیرا از صحبت هایی که هر فرد دیگری با شما می کنند اثر بیشتری دارند. به این نکته توجه داشته باشید که اگر با خودتان منفی صحبت کنید در برخورد با شرایط محیطی نیز منفی خواهید بود.

3- زبان شما اغلب پیش از شما صحبت می کند.

برای اینکه به این بخش از شخصیت خود آگاه شوید بهتر است از آینه استفاده کنید و سعی کنید در مقابل آینه با خودتان صحبت کنید یا حتی میتوانید از خودتان فیلم بگیرید. این کار به شما کمک میکند بدانید زبان بدن تان در حال بیان چه چیزی است.

برای اینکه زبان بدن تان بهبود یابد بهتر است ژست افراد موفق و سخنران های موفق را بررسی کنید. این کار به شما کمک می کند تا متوجه شوید کدام بخش از ژست تان را باید تغییر دهید.

4- به نظرات دیگران در مورد خودتان توجه کنید.

نظرات دیگران هر چند ممکن است در مورد شما درست نباشد اما این دلیل بر این نیست که بتوانید بطور کلی این نظرات را نادیده بگیرید. نظرات دیگران در مورد خودتان را بشنوید و به آنها توجه داشته باشید. این دیدگاه ها میتوانند اطلاعات زیادی در مورد شما ارائه دهند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.