چند تمرین برای خودشناسی

0

مهمترین موضوعی که در زندگی هر فردی وجود دارد چیست؟ به نظرتان از شما مهمتر موضوعی در زندگی شما وجود دارد؟

خود شما و وجود شما مهمترین موضوعی است که باید به آن توجه کنید و آن را به خوبی بشناسید تا بتوانید بهترین ها را برای خودتان ایجاد کنید اما برای خودشناسی چه میتوان کرد؟

استفاده از تستهای روانشناسی و بعضی از تمرین ها میتواند در این خودشناسی کمک کند. در این مقاله با چند تمرین از این دسته آشنا میشوید.

1- معجزه چرا

قبل از آنکه کاری را انجام دهید ابتدا از خودتان بپرسید جرا؟ برای آنکه مطمئن شوید تصمیمی که گرفتید درست است، دو بار دیگر از خودتان بپرسید چرا؟ این کار میتواند به شما در شفافیت تصمیمی که گرفته اید کمک کند. بخشی از خودشناسی یعنی اینکه بدانید انگیزه شما برای انجام کارها چیست و چرا این کارها را انجام میدهید.

2- با عاطفه آشنی کنید

اینکه بدانید در هر لحظه چه هیجانی دارید یکی از مهمترین بخش های خودشناسی شما است. شما باید بدانید در هر لحظه چه هیجانی در حال رخ دادن است. برای این کار باید دو اتفاق را در خودتان رقم بزنید. اول باید با هیجان و عاطفه خودتان ارتباط بیشتری برقرار کنید و آن را نفی نکنید. گام دوم برای خودآگاهی هیجانی گسترش کلمات عاطفی است. این کار به شما کمک میکند در زمانیکه هیجانی را تجربه می کنید بتوانید آن را بصورت کلمات نیز بیان کنید.

3- نه گفتن به خودتان را بیاموزید

نه گفتن یکی از مهارتهایی است که برای رشد و بهبود خودتان باید بیاموزید اما این صرفا در ارتباط با دیگران نیست. شما باید بتوانید به خودتان نیز نه بگویید. شما باید بتوانید در مورد وسوسه های کوچکی در مسیر اهدافتان قرار میگرند و شما را از مسیر اصلی خارج میکنند به خودتان نه بگویید.

این تمرین ها میتوانند به شما در خودشناسی کمک کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.