چه سوالاتی را در خواستگاری بپرسیم؟

0

یکی از روشهایی که افراد با هم آشنا میشوند و از طریق آن باهم ازدواج میکنند، خواستگاری است. اما یک جلسه خواستگاری فرصت کوتاهی است که در آن باید بتوانید به شناختی از طرف مقابل برسید. برای اینکه این شناخت تا حد مناسبی ایجاد شود، باید بتوانید از سوال پرسیدنهای مناسب استفاده کنید.

سوالات خواستگاری:

قبل از اینکه در مورد سوالات صحبت کنیم، بهتر است به این نکته اشاره کنیم که در جلسه خواستگاری زمان مناسبی برای رودوایستی نیست و اگر سوالی نپرسید، بعدا هم نمیتوانید بگویید چرا این موضوع را به من نگفته ای؟

موضوع دوم اینکه، از پرسیدن سوالات کلی اجتناب کنید. این سوالات احتمالا پاسخ مشخصی ندارند و صرفا زمان را از شما میگیرند.

سوالات مناسب:

از طرف مقابل بخواهید در مورد خودش، خانواده اش، پدر و مادر، خواهر و بردار صحبت کنید. زمانیکه در حال توضیح دادن است به این موضوع توجه کنید که روابط خانوادگی شان را چگونه برای شما تشریح میکند؟

در جلسه خواستگاری از طرف مقابل بپرسید چرا تصمیم به ازدواج گرفته است؟ دلایلی مثل اینکه خانواده ام این را میخواهند، برای شما یک نکته است که باید توجه داشته باشید و اعلام خطر در نظر بگیرید.

هدفتان از زندگی چیست؟ لطفا این سوال را با دقت بیشتری بپرسید. ممکن است برنامه زندگی ایشان با شما تضاد شدیدی داشته باشد. برای مثال شما ممکن است ایشان تمایل به مهاجرت داشته باشند. در حالیکه شما علاقه ای به مهاجرت ندارید. تلاش کنید در مورد اهداف خودتان و ایشان شفاف رفتار کنید.

میزان ارتباط ایشان با خانواده اش چقدر خواهد بود؟ این را در مورد خودتان نیز باید پاسخ دهید. گاهی اوقات میزان ارتباطی که فرد با خانواده اش به شدت بر روابط بین زوجین تاثیرگذار خواهد بود.

ملاک خوشبختی از دیدگاه ایشان چیست؟ گاهی اوقات افراد فکر می کنند خوشبختی موضوعی واحد است. در حالیکه خوشختی برای یک نفر در سفر ایجاد میشود و برای فرد دیگری در مهمانی و خانواده. سعی کنید این مسئله را در خواستگاری مورد توجه قرار دهید.

مسائل اقتصادی به چه صورتی خواهد بود؟ ما اکنون در دوره گذار هستیم و تعدادی از افراد در مورد مسائل اقتصادی سنتی و عده ای مدرن فکر می کنند. پرسیدن این سوال به شما کمک میکند تا بتوانید تصمیم بهتری بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.