چگونه کمتر کار کنیم؟ (2)

0

در مقاله قبلی به این اشاره کردیم که از نگاه رفتار سازمانی و روانشناسی صنعتی، افرادیکه بتوانند با روشهای مختلف کار کمتری انجام دهند، الزاما نتایج کمتری به دست نخواهند آورد و بالعکس. در مقاله قبلی به دو موصوع مدیریت زمان و الویت بندی اشاره کردیم، امروز می خواهیم به موارد دیگری در این حوزه توجه کنیم.

برای کار کردن کمتر، همراه با نتیجه بیشتر میتوان از روشهای زیر استفاده کرد:

1- بهینه سازی استفاده از اینترنت

انترنت دنیای بزرگی است که افراد زیادی در آن مشغول به کار هستند و حتی افراد زیادی هستند که این روزها منبع کاری شان صرفا اینترنت است اما این فضای مجازی بزرگ با این دامنه وسیع از اطلاعات خود دامی است که به راحتی سبب میشود تا افراد بعد از ورود به آن زمان زیادی را از دست بدهند و نیز تمرکزشان از روی کاری که میخواستند انجام دهند، به موضوعات دیگر جلب شود. برای انجام کار کمتر باید ابتدا بتوانید روی این موضوع تمرکز کنید که دقیقا از اینترنت چه میخواهید و تمایل دارید به چه نتایجی برسید. چند گام زیر در اینجا میتواند کمک کننده باشد.

گام اول: آگاهی: فقط دنبال کار خودتان در اینترنت باشید. به این موضوع توجه کنید که انجام کارهای دیگر در زمان انجام کار خودتان نه تنها کار اضافه است و احتمال آنکه به نتیچه مطلوبی برسد، کم است، بلکه باعث میشود برای برگشت به کار خودتان گاهی مجبور به دوباره کاری شوید.

گام دوم- هوشیارانه دنبال کارتان باشید.

برای استفاده از اینترنت برنامه و طرح مشخص داشته باشید و تلاش کنید آن را حفظ کنید. لزومی ندارد به محض انکه چیزی به ذهن تان رسید، سریعا سراغ اینترنت بروید. تلاش کنید تا این روند را مدیریت شده تر پیش ببرید.

گام سوم -اینترنت را قطع کنید.

زمانیکه روی کاری متمرکز هستید، رفتار سازمانی و رواشناسی صنعتی توصیه میکنند، اینترنت را قطع کنید، این کار به شما کمک کی کند تا با تمرکز به کار اصلی بپردازید.

این کار به شما تمرکز و آرامش هدیه میدهد و میتوانید با کیفیت بالاتری به کارها بپردازید و با انجام کمترین کار بیشترین نتیجه را بدست آورید.

گام چهارم: در زمانیکه می خواهید کاری انجام دهید و احساس نیاز کردید که باید کاری را در اینرنت انجام دهید، آن را یادداشت کنید تا در زمان مناسب آن را بررسی کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.