مدیر و عزت نفس کارکنان

0

“رئیس خوب عزت نفس کارمندانشو خدشه‌دار نمی‌کنه” به خاطر داشته باشید، رفتار شما به عنوان مدیر میتواند در رفتار سازمانی افراد تاثیر مستقیم داشته باشد.

چارلز‌ شواب، مدیر عامل یکی از کارخانه های بزرگ فولاد آمریکا، حین قدم زدن در ساختمان اداری متوجه شد که تعدادی از کارمندان زیر تابلوی «کشیدن سیگار ممنوع» مشغول استعمال دخانیات هستند.

در کارخانه فولاد امریکا، استعمال دخانیات ممنوع است. در این شرایط شواب باید چه کاری انجام میداد؟ اگر شما مدیرعامل بودید و این شرایط را می دید، چه میکردید؟ اغلب راحت ترین راه آن است که بر اساس قوانین و به روش تنبیهی رفتار کرد. شاید اولین گزینه هم همین باشد اما اینکه چطور قوانین را گوشزد کنید بسیار مهم است.

شواب به جای تنبیه آنها به خاطر نقض قوانین، با توجه به اینکه قوانین را به آنها تذکر داد اما به هرکدامشان یک پاکت سیگار هدیه داد و به آن ها گفت: «اگه این سیگار‌ها را بیرون بکشید از شما سپاسگزارم.» این رفتار در تمام کارخانه مورد توجه قرار گرفت و افراد زیادی بارها از آن یاد گرفتند. میتوان گفت این رفتار به نوعی ارزش در سازمانشان تبدیل شد.

در محیط کاری بازدهی افراد علاوه بر پیشنیازهای فنی، به هویت، عزت نفس و مهارتهای رفتاری و رفتار سازمانی آنها وابسته است. مشاوران سازمانی در حوزه رفتارها بارها تاکید کرده اند، نمی توانید افرادی را داشته باشید که عزت نفس پایینی دارند اما انتظار داشته باشید با بالاترین سطح کارایی با شما کار کنند. به عبارتی از کارمندان تحقیرشده نمی‌توانیم انتظار انجام کاری فوق‌العاده داشته باشیم، زیرا یک فرد تحقیر شده باور ندارد که بتواند کاری را انجام دهد و در سازمان و دیگران تاثیرگذار باشد.

به عنوان مدیر باید بتوانیم مراقب باورهای اشتباه و ذهن خوانی هایمان باشیم. عموما وقتی عمل اشتباهی ازما سر می‌زند، آن رفتار بیش‌تر از سهل‌انگاری یا بی‌توجهی است و مراقب باشید آن را به حساب شخصیت و فرهنگ ما(شخص خاطی) گذاشته نشود. اگر رفتار را ناشی از سهل انگاری در نظر بگیرید، میتوانید آن را بهبود دهید اما به محض انکه رفتار را ناشی از شخصیت فرد در نظر بگیرید، تمام راهها بسته شده و دیگر نمیتوانید منتظر تغییر باشید. به خاطر داشته باشید، هیچ کس تمایل به شنیدن توهین و سرزنش ندارد. (لطفا مواردی که فرد به تکرار کار اشتباهی را انجام میدهد در توضیحات فوق قرار ندهید).

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.