نشانه های روابط سالم از راه دور

0

در زندگی دیجیتال بخشی از زندگی افراد دور از یکدیگر رخ میدهد و حتی آشنایی هایی که افراد در آن برای ازدواج اقدام می کنند نیز گاهی بصورت از راه دور شروع میشود. اما یکی از سوالاتی که بهتر است افراد در مشاوره ازدواج به آن توجه داشته باشند، توجه به این نکته است که آیا رابطه از راه دور آنها رابطه سالمی است؟ نشانه های زیر به شما در پاسخ دادن به این سوال کمک میکند.

1- این رابطه در جهت شناخت بیشتر است.

یکی از مواردی که در رابطه پیش از ازدواج باید به آن توجه کرد آن است که هدف از این رابطه آشنایی بیشتر است و به خاطر داشته باشید صرف سلام و احوال پرسی این شناخت الزاما ایجاد نمی شود. به خاطر داشته باشید، تلاش کنید با پرسش سوالات کلیدی که میتوانید در مشاوره ازدواج با آن آشنا شوید، به رابطه تان از جهت آشنایی بیشتر با یکدیگر کمک بگیرید.

2- اولین فرصت ها برای دیدار است.

اگر رابطه ای در فاصله شکل میگیرد، این دلیلی بر آن نیست که افراد نتوانند با یکدیگر بصورت حضوری همراهی داشته باشند. این افراد باید تلاش کنند اولین زمانی را که به دست می آورند برای دیدار انتخاب کنند. رابطه ای به لحاظ مشاوره ازدواج، رابطه سالم است که در آن افراد شوق دیدار یکدیگر را داشته باشند و تلاش کتند از زمانها برای دیدار یکدیگر بهره ببرند.

3- هر دو طرف رابطه، زندگی مستقل خود را دارند.

رابطه راه دور مانند یک رابطه نزدیک باید به فرد این امکان را بدهد که به مسائل شخصی خود نیز بپردازد. نباید در فرد این احساس ایجاد شود که فرد در رابطه ای است که توانایی رسیدگی به مسائل شخصی خود را ندارد. اگر این احساس در شما ایجاد شده است که در روابط به مسائل شخصی خود نمی رسید، رابطه شما احتمالا رابطه سالمی نیست.

4- دنبال مچ گیری نیستند.

در روابطی که افراد دور از یکدیگر شکل میدهند، از آنجا که دوری است و دیداری وجود ندارد، ممکن است نگرانی هایی در مورد اعتماد به یکدیگر ایجاد شود. اگر این نگرانی ها ادامه پیدا کنند میتواند منجر به آن شود که رابطه به طور کلی از بین برود. مشاوره ازدواج تلاش می کند تا این مسئله را شفاف سازد. اما از طرف دیگر اگر در رابطه دوری هستید که فرد احساس میکند باید مچ شما را بگیرد، در رابطه سالمی نیستید. دو طرف رابطه باید تلاش کنند تا رابطه ای را ایجاد کنند و رفتارهایی را بروز دهند که در طرف مقابل احساس اعتماد ایجاد کنند و نیازی به مچ گیری وجود نداشته باشد.

به خاطر داشته باشید رابطه دور باید مانند رابطه نزدیک به شما احساس آرامش دهند نه اینکه آرامش شما را از بین ببرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.