روابط پیش از ازدواج از راه دور

0

این روزها یکی از انواع روابطی که پیش از ازدواج در حال شکل گیری است، رابطه هایی است که در دنیای مجازی شکل میگیرد و آهسته آهسته تبدیل به اشکال دیگری از روابط میشوند و حتی گاهی اوقات به ازدواج ختم میشوند. سوالی که ممکن است برای افراد در مشاوره ازدواج ایجاد شود این است که آیا این رابطه راه دور، رابطه سالمی است؟ روابط سالم نشانه هایی را دارند که در زیر به آنها اشاره شده است.

1- شما احساس تنهایی نمیکنید.

روابط دور باید در شما احساس تنهایی ایجاد نکنند. در مشاوره ازدواج از افراد پرسیده میشود که آیا احساس تنهایی می کنند؟ وقتی که دو نفر در راه دور هستند و با هم در ارتباطند، دائما در حال دریافت انرژی مثبت از یکدیگر هستند و این سبب میشود تا دوری مکانی که از یکدیگر دارند، دلیل بر آن نشود که احساس تنهایی داشته باشند.

گاهی اوقات این رابطه باید به اندازه ای قوی شود که حتی در صورتی که یکی از طرفیت به مسافرت میرود، طرف مقابل احساس دلتنگی میکند. باید این موضوع را در نظر داشت که رابطه عاطفی مناسبی که به شکل مناسبی ایجاد شده باشد، تحت تاثیر دوری کمتر قرار میگیرد و دوست داشتن افراد در این شرایط کمتر نمیشود.

2- تعهد و نشانه های تعهد پابرجاست.

رابطه ای که به شکل دور ایجاد میشود و ادامه می یابد، صرفا به لحاظ مکانی از یکدیگر دور هستند و این موضوع ربطی به تعهد آنها ندارد. در مشاوره ازدواج میزان تعهد افراد مورد بررسی قرار میگیرد. بیان میشود که این دو نفر باید بیاموزند، رفتارهایی را از خود بروز دهند که در آنها احساس کنند فرد مقابل در کنار آنها است و این در کنار هم بودن را در حال تجربه هستند.

برای مثال اگر در زمان بودن فرد مقابل بعضی از مهمانی ها را شرکت نمی کردند، در زمان نبود ایشان نیز نباید در آنها حاضر شوند. یا اگر در بودن ایشان بعضی از رفتارها را انجام نمی دادند در نبود ایشان نیز باید به همانگونه رفتار کنند.

به خاطر داشته باشید، فردی که در فاصله دور به طرف مقابل متعد نیست، الزاما در فاصله نزدیک، متعهد نخواهد بود.

3- رابطه از راه دور نباید جذابیت های رفتاری کمتری داشته باشد.

زمانیکه دو نفر به یکدیگر نزدیک هستند، تلاش می کنند تا با رفتار، محبت خود را به طرف مقابل بروز دهند و این مسئله میتواند در روابط دور مسئله ایجاد کند اما دو نفر باید بتوانند این جذابیت های رفتاری را حفظ کنند و بتوانند از راه دور رابطه را در سطح ایده آل و شیرینی نگه دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.